Przegląd samochodu przed zakupem

przegląd samochodu przed zakupem

Kupując auto używane musimy być ostrożni i sprawdzić czy jest ono sprawne i warte swojej ceny. Nigdy nie można całkowicie ufać sprzedawcy, dlatego też ważne jest być na baczności. Aby być pewnym niezbędny jest przegląd samochodu przed zakupem.

Czy można sprawdzić auto samodzielnie?

Decydując się na kupno auta musimy wiedzieć jakie jest nam potrzebne i na co zwrócić szczególną uwagę. Wygląd powinien być sprawną drugorzędną. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i dopasowanie do naszych potrzeb. Sprzedający może przedstawiać wszystko w samych superlatywach, ale my musimy być czujni. Kupując auto powinniśmy mieć możliwość krótkiej przejażdżki tym samochodem. Dzięki temu zobaczysz czy jest sprawny i w ogóle jak się nim jeździ. Oczywiście taka jazda próbna nie wystarczy, aby mieć pewność, że samochód nie ma żadnych usterek. Z tego powodu warto zrobić przegląd samochodu przed zakupem.

Jak wygląda przegląd samochodu przed zakupem?

Szczegółowe badanie techniczne auta da nam pewność czy dany samochód jest warty zakupu. Wykonają go fachowcy. Po przeglądzie dostaniesz cały raport dotyczący samochodu i jeśli będzie miał jakieś usterki to także określone będą koszty naprawy. Cena za taki przegląd zależy od tego jak dokładnie chcesz zbadać samochód. Może mieścić się w przedziale 200 – 600 zł.

Koszt takiego przeglądu nie jest niski szczególnie jeśli zależy nam na rozbudowanym pakiecie badań. Niektórzy mogą zadać sobie pytanie czy warto w takim razie robić taki przegląd przed zakupem. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jedyny sposób na zyskanie pewności, że auto, które chcemy kupić jest dobre. W ten sposób uchronimy się też przed ewentualnymi późniejszymi naprawami.

Przegląd samochodu przed zakupem – gdzie wykonać?

Są dwa miejsca, gdzie można wykonać przegląd samochodu przed zakupem. Jedno z nich to autoryzowana stacja obsługi. Specjalizują się one w konkretnych markach. Ponadto posiadają informacje na temat danych pojazdów oraz mogą sprawdzić historię napraw. Taka usługa jest jednak dość droga. Jeśli chcesz wydać mniej to możesz wybrać się do zwykłego warsztatu samochodowego. Tam także samochód może być dobrze sprawdzony.

SKP Łódź Media